---
title: Wij leveren geen MQL's en SQL's. Wij leveren respondenten
description: Waarom gekwalificeerde leads uit koude outbound niet kunnen bestaan, wat het verschil is tussen een MQL en een SQL, en wat een respondent wél is.
---

[Blog over B2B leadgeneratie, CRM en sales | K2 Marketing](https://k2marketing.nl/blog)

# [Wij leveren geen MQL's en SQL's. Wij leveren respondenten](https://k2marketing.nl/blog/wij-leveren-geen-mqls-en-sqls.-wij-leveren-respondenten)

 Geschreven door [Arnout Kelderman](https://k2marketing.nl/blog/author/arnout-kelderman) | Sep 30, 2026, 1:17:33 PM

Vraag tien B2B-bureaus wat ze leveren en negen antwoorden hetzelfde: gekwalificeerde leads. MQL's, SQL's, soms zelfs afspraken. Wij gebruiken die termen niet. Niet uit koppigheid, maar omdat ze niet dekken wat er in outbound gebeurt.

## Wat een MQL en een SQL zijn

Een **MQL** (marketing qualified lead) voldoet aan twee voorwaarden: het contact past bij je ideale klantprofiel qua branche, omvang en functie, én het heeft uit eigen beweging interesse getoond. Een whitepaper gedownload, ingeschreven voor een webinar, herhaaldelijk je website bezocht.

Een **SQL** (sales qualified lead) is diezelfde persoon nadat hij concrete acties heeft ondernomen die op een aankoopwens wijzen. Het is het overdrachtsmoment naar sales.

Zo'n definitie vraagt dus twee dingen. Of iemand bij je doelgroep past, kun je opzoeken: branche, omvang en functie staan in de data. Of iemand belangstelling heeft, kun je niet opzoeken. Dat moet hij zelf laten zien, door iets te doen op jouw website of in jouw mail.

## Waarom die labels in outbound niet kunnen bestaan

In koude outbound heeft niemand iets gedaan. Je benadert mensen die je website nooit hebben gezien en je mail nog niet hebben gehad. Je weet dus wel of iemand bij je doelgroep past, maar niet of hij interesse heeft. Wie je dan tóch een lijst SQL's verkoopt, heeft dat tweede deel zelf verzonnen.

Meestal gebeurt dat met intent data. Neem een bedrijf dat drie salesvacatures uitzet. Signaal één: hier is een groeiambitie en waarschijnlijk een acquisitieprobleem. Signaal twee: hier is net besloten het intern op te lossen, ze hebben je niet nodig. Zelfde datapunt, tegengestelde conclusie.

Geen enkel bedrijf kan uit digitale signalen afleiden of iemand daadwerkelijk in de markt is. Daarvoor moet je iemand spreken.

## Wat een respondent wel is

Wij bakenen eerst de doelgroep scherp af (TAM, SAM en ICP) en verrijken de beslissers daarbinnen tot een compleet profiel. Die groep benaderen we via LinkedIn (connectieverzoek, warming-up, berichten) en via e-mailsequenties van vier tot vijf mails. Eén doel: een reactie losmaken.

Een reactie is een klik op een link in een mail, een reply, of een bericht terug via LinkedIn. Pas dán gaat iemand door naar sales. Geen score, geen drempelwaarde, geen model dat inschat of iemand rijp is. Een reactie of niets.

Dat is precies zo eng en zo eerlijk als het klinkt.

## Waar dat in de data landt

We leggen dit vast op contactniveau in één veld, Contact Stage, met een vaste set waarden:

1. **Target**: valt binnen de doelgroep
2. **Connected**: binnen de doelgroep en verbonden, meestal via LinkedIn
3. **Respons**: heeft gereageerd
4. **121 Sales**: zit in een lopend verkooptraject, één op één
5. **Klant**: is klant geworden
6. **Baseline**: er is een salesproces geweest met minimaal één gesprek waarin de propositie is uitgelegd
7. **No Journey**: valt buiten de doelgroep, of heeft aangegeven geen communicatie meer te willen

Je ziet dus per contact waar iemand staat, en vooral hoeveel mensen er per stap afvallen. Geen labels die suggereren dat het denkwerk al gedaan is.

## De helft is niks, en dat zeggen we vooraf

Van de respondenten die wij doorzetten, blijkt ongeveer de helft daadwerkelijk interesse te hebben. De andere helft niet. Dat kaf van het koren scheiden blijft werk voor je eigen salesteam, en dat kunnen wij ze niet uit handen nemen.

Dat is een oncomfortabel percentage om op te schrijven. Toch staat het er, want het alternatief is erger: een bureau dat per gekwalificeerde lead wordt afgerekend, ziet zijn definitie vanzelf schuiven. Sales belt de eerste tien namen, vindt er acht niks, en vertrouwt de lijst daarna niet meer.

Liever een respondent waarvan je weet dat het een respondent is.

**Benieuwd hoe je doelgroep eruitziet naast je huidige CRM? Plan een half uur in, dan leggen we die twee naast elkaar.**

[Volledig bericht weergeven](https://k2marketing.nl/blog/wij-leveren-geen-mqls-en-sqls.-wij-leveren-respondenten)

```json
{
  "@context" : "http://schema.org",
  "@type" : "BlogPosting",
  "author" : {
    "@type" : "Person",
    "name" : "Arnout Kelderman"
  },
  "dateModified" : "2026-09-30T14:29:59.704Z",
  "datePublished" : "2026-09-30T13:17:33Z",
  "headline" : "Wij leveren geen MQL's en SQL's. Wij leveren respondenten",
  "image" : {
    "@type" : "ImageObject",
    "height" : 60,
    "url" : "/hs/hsstatic/content_shared_assets/static-1.4092/img/default-amp-logo.png",
    "width" : 60
  },
  "mainEntityOfPage" : "https://k2marketing.nl/blog/wij-leveren-geen-mqls-en-sqls.-wij-leveren-respondenten",
  "publisher" : {
    "@type" : "Organization",
    "logo" : {
      "@type" : "ImageObject",
      "height" : 60,
      "url" : "/hs/hsstatic/content_shared_assets/static-1.4092/img/default-amp-logo.png",
      "width" : 60
    },
    "name" : "blog"
  }
}
```